LG C3 je srednja razina OLED ponude proizvođača s odličnom podrškom za ljubitelje filmova i igara

SPECIFIKACIJE – LG OLED65C3
Zaslon 65 OLED/ 4K (3840 x 2160) / 120 Hz
HDR Da (Dolby Vision, HDR 10, HLG)
Priključci 4x HDMI 2.1, 3xUSB
Mreža LAN, Wi-Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5.0
Procesor α9 Gen 6 AI procesor
Softver WebOS 23

Detaljno smo recenzirali prošlogodišnji LG C2 i uvjerili se da se radi o vladaru kategorije kojoj pripada, a to je OLED model srednje kategorije koji donosi premium značajke uz prihvatljivu cijenu. U trenutku dok se na svjetskom tržištu polako pojavljuju C3 televizori, prošlogodišnji model C2 u 55 inčnoj izvedbi možete nabaviti za 1070 eura, au 65” koji polako postaje standard kupnje za oko 1990 eura. Preporučena maloprodajna cijena je prilikom dolaska na tržište iznosila 1580 eura za model od 55 inča. Za seriju LG C3 najavljena je ista ulazna tržišna cijena, a dolazi u veličinama od 42 do 83 inča.

Promjene nisu spektakularne u odnosu na prošlu generaciju, ali ipak postoje. Televizor je sada napravljen od kompozitnih vlakana, pa je nešto lakši ukupno, dok je masivni stalak i dalje aluminijski i dovoljno stabilan da drži masivni televizor na mjestu. Rubovi oko zaslona su minimalni što doprinosi vizualnom dojmu, a televizor može doći jedinstvenim stalkom za SC9S Dolby Atmos soundbar, pri čemu audio komponente i televizor postaju jedna jedinica.

I serija C3 ima vrlo tanak rub oko ekrana i robustan aluminijski stalak
I serija C3 ima vrlo tanak rub oko ekrana i robustan aluminijski stalak

Sa strane, to je i dalje izuzetno tanak model, s tim da kutija s hardverom i sučeljima i dalje odskače. LG OLED65C3 dolazi vrlo dobro opremljen priključcima, tako da postoji izbor između četiri HDMI 2.1 sučelja i tri USB ulaza. Sva četiri HDMI porta podržavaju ALLM, a jedan ima podršku za eARC.

Ove je godine LG je predstavio vodeći model G3 koji donosi sloj mikroljeća i povećanu svjetlinu čak iu odnosu na prošlogodišnji izuzetno svijetli model G2. S vodećom serijom C3 dijeli α9 Gen 6 AI procesor koji omogućuje brojna softverska poboljšanja slike kao što su OLED Dynamic Tone Mapping Pro ja Pojačivač ekspresije koji će HDR sadržaj podići na višu razinu. Istodobno, moćni procesor pomaže u nadogradnji sadržaja koji nije 4k kvalitete.

Za razliku od serije G, C3 se ne može podići s tolikom svjetlinom panela, ali njegovih 830 cd/m² i dalje je vrlo dobar rezultat osobito ako znamo da OLED paneli imaju mogućnost prikaza apsolutne crne čime se postiže ogroman kontrast. Od HDR formata podržani su Dolby Vision, HDR 10 i HLG. S pravim ulaznim HDR signalom OLED srednje klase je jako dobar izbor za ljubitelje filmova.

Igrači će biti zadovoljni opcijama koje nudi LG C3. Osim spomenutih HDMI 2.1 ulaza, koji će propuštati 4K signal u 120 Hz, varijabilni brzina osvježavanja i ALLM, kao i FreeSync, G-Sync i Nvidijin GeForce Now platforma za streaming igara. Ako tražite ozbiljan televizor za konzolu ili računalo za igre, ovaj OLED nudi bolju podršku za ugodno igranje.

Iz profila je ovo klasični OLED s tankim ekranom i proširenjem koje skriva hardver televizora i sučelja
Iz profila je ovo klasični OLED s tankim ekranom i proširenjem koje skriva hardver televizora i sučelja

Kao i ostale ovogodišnje serije C3 dolazi s novim WebOS 23 pametnim sučeljem koje je promijenjeno na način da se prikazuje manje zaslona i aplikacije se mogu grupirati u tzv. Quick Cards kao što su igre, glazba, sport i druge. Televizor prema frekvenciji korištenja slaže najpopularnije aplikacije lako dostupne na prvom mjestu i podržane su sve relevantne aplikacije za strujanje.

Što se tiče zvuka, LG je preuzeo formulu od Samsunga i omogućio povezivanje zvučnika TV-a i eksternog soundbara. Tako ga naziva ovaj proizvođač Vau orkestar i moguće je lako povezati u zajednički rad TV-a s LG Dolby Atmos soundbarom. Sam televizor dolazi s 2.2 sustavom ugrađenih zvučnika i podrškom za dekodiranje Dolby Atmos i DTS formata. I dalje je tu poznati Magic daljinski upravljač koji omogućuje navigaciju kursorom po ekranu.

Sveukupno, radi se o dobro opremljenoj seriji televizora koja nema visoku svjetlinu najskuplje klase, ali donosi visoku razinu kvalitete, OLED panel i široku podršku za HDR format i tehnologije važne za gaming publiku.

Više o temiIzvor:Bug.hr