Kolarić izgubio kompas: Igrača lopta pogodila u leđa, dao mu je žuti i ponovio slobodan!?

BIZARNA OPOMENA

Na utakmici Šibenika i Dinama vidjeli smo možda najbizarniji žuti karton ove sezone u HNL-u. Sudac Patrik Kolarić pokazao je Dolčeku žuti karton, a ovaj ga je neuspješno pokušao uvjeriti da nije igrao rukom

Šibenikpobijedio je s 2-1Dinamona Šubićevcu i time osvojio tri važna boda u borbi za ostanak u HNL-u. Domaćin je poveo u prvom poluvremenu golovimaMislava Matićau 40. iIvana Dolčekau 42. minuti i nisu ispuštali prednost do kraja utakmice čak ni nakon golaStefan Ristovskiu 64. minuti.

Utakmicu je obilježio i nesvakidašnji žuti karton koji je dobio napadač Šibenika Ivan Dolček. Naime, stao je u živi zid za slobodan udarac koji je izveo Bruno Petković.

Dolček je dobro predvidio udarac i skočio, a lopta ga pogodila u gornji dio leđa. Međutim, sudac Patrik Kolarić odmah je sudio novi prekršaj, a Dolček je dobio žuti karton – zbog igranja rukom?!

Uhvatio se za glavu iu nevjerici pokušao objasniti suću da je štitio glavu i da ga je lopta pogodila u leđa.

Kolarić nije bio previše zainteresiran za njegovo objašnjenje, a Petković je dobio novu priliku iz slobodnog udarca.