VIDEO Igrači Ajaxa pogodili u glavu, sudac prekinuo derbi

VATRENO U ROTTERDAMU

Ajax je poveo u 14. minuti golom Dušana Tadića, izjednačio je za Feyenoord Santiago Gimenez u sudačkoj nadoknadi, a za novo vodstvo “Kopljanika” zabio je Klaassen deset minuta prije prekida

Nogometaši Ajaxa izborili su plasman u finale nizozemskog kupa nakon što su u Rotterdamu pobijedili Feyenoord 2-1.

Pogledajte vatrenu atmosferu s početka utakmice OVDJE.

Susret je obilježio incident u 61. minuti kada je napadač Ajaxe David Klaassen pogođen predmetom iz publike pri čemu mu je raskrvavljena glava.

Sudac Allard Lindhout povukao je momčadi s terena i prekid je trajao više od pola sata. Policija je ubrzo privela navijača koji je bacio predmet.

Pomoćni domaći trener momčadi John de Wolf obratio se publici u De Kuipu tražeći pomoć.

– Navijači, koristite svoj um, očajnički nam je potrebna vaša podrška – kazao je.

Pogledajte incident i prekid utakmice OVDJE.

Međutim susret je potom još jednom prekinut na nekoliko minuta zbog vatrometa domaćih navijača.

Na kraju je Ajax slavio sa 2-1. Sve se najvažnije dogodilo prije prekida. Gosti su poveli u 14. minuti golom Dušana Tadića, izjednačio je Santiaga Gimeneza u sudačkoj nadoknadi, a za novo vodstvo “Kopljanika” zabio je Klaassen deset minuta prije nego što je pogođen u glavu.

Pogledajte golove s utakmice OVDJE.

U posljednjim trenucima susreta s Ajaxom ostao je s igračem manje nakon što je isključen Kenneth Taylor.

Ajax će u finalu igrati protiv PSV-a koji je u utorak na gostovanju pobijedio trećeligaša Spakenburg rezultatom 2-1,

Gabriel Gutierrez (43) i Patrick van Aanholt (46) zabili su se za PSV, dok je Dwaye Green zabio domaćina u 59. minuti.

Finale je 30. travnja na stadionu De Kuip u Rotterdamu.