DRAMA NA STARTU, VAR 'OTEO' GOL HAJDUKU! Bijeli poveli, ali na kraju poništen gol

Autor: Gordan Ivan Šojat

0:0

HAJDUK: Lučić – Sigur, Awaziem, Ferro, Melnjak – Pukštas, Krovinović – Sahiti, Benrahou, Mlakar – Livaja

ŠIBENIK: Đaković – Kvržić, Perić, Kvesić, Mina – Đorić, Soldo – Arai, Hiroš, Dolček – Špeljak

__________________________________________________________

45’+1 Kraj prvog poluvremena, u kojem je Šibenik uspio u naumu održati nulu, Hajduk nadmoćan, ali ne konkretan…

40′ Kanonada prema golu Đakovića! Prvo ga Mlakar puca glavom, ali neuspješno, pa Benrahou puca u blok, a nakon kornera Livaja glavom šutira pored gola.

38′ Šibenik pokušava nešto prema naprijed, ali Awaziem je sve osujetio

35′ Zaiskrilo je između Dolčeka, koji je srušio Pukštasa, ali sve se brzo smirilo

31′ Kad već ne mogu na terenu, Torcida provocira Šibenčane uz povike: ‘Druga liga’

25′ Šibenik je uspio uspostaviti ravnotežu na terenu

19′ Korner za Hajduk, već četvrti, a Sahiti leži na travnjaku nakon starta Solde

16′ Šibenčani pokušavaju kontrirati, ali Hajduk sve to lako osujećuje

13′ Hajduk i dalje napada, Benrahou je centrirao iz slobodnog udarca, ali lopta je sve preletjela i otišla u gol aut.

11′ Prekršaj u napadu Livaje, Torcida počastila suca zvižducima

10′ Šibenik je uspostavio ravnotežu, ali ipak Hajduk prijeti, no samo korner

3′ Gol za Hajduk ali je poništen! Mlakar je zabio, ali je na intervenciju VAR sobe gol poništen

3′ Očekivano, Hajduk se postavio napadački, dok je Šibenik u bloku i čeka kontre…

1′ Počelo je 32. finale Kupa hrvatske u Rijeci na stadionu na Rujevici

Od 19 sati u Rijeci na stadionu na Rujevici počinje finale Kupa hrvatske, u kojem će snage odmjeriti Hajduk i Šibenik u borbi za Rabuzinovo ‘Sunce’.

I Hajduku i Šibeniku osvajanje Kupa značilo bi spas sezone, iako ispadanje iz SuperSport HNL-a, sigurno je ostavilo trag na igračima iz Krešimirovog grada.

Hajduk u Kupu ide u najboljem sastavu, jedino nedostaje mladi Vušković, ali i svi ostali igrači Ivana Leke stoje na raspolaganju glavnom strategu prvog.

“Došli smo do ključnih utakmica za nas o kojima pričamo nedjeljama. Momčad je smirena, odigrali smo dobre utakmice, dolazimo puni povjerenja u našu kvalitetu. Jedna utakmica, znamo što je. Razlika u kvaliteti, obliku, sve je nebitno. Imamo mnogo primjera u prošlosti. Bit će sjajna atmosfera jer ovo su sjajne utakmice i mi ćemo sa svoje strane učiniti sve da ih dobijemo”, rekao je Leko prije utakmice.

Početne postave za današnju utakmicu finala Kupa Hrvatske između @hajduk VS @hnk_sibenik.#Sestra #supersportnl #nogomet #Hajduk #sibenik #Hrvatska #Hrvatska #HNS #Vatreni #nogomet pic.twitter.com/y1u02CB1Av

— Sorare Hrvatska (@SorareCroatia) 24. svibnja 2023

Bili u depresiji

“U finalu smo, najvažnije je da igramo dobro. Ono što se dogodilo u prvenstvu je prošlo, gledamo pozitivno naprijed. Prošlog smo vikenda bili potišteni, ali mislim da je momčad spremna, zna što mora učiniti. Mislim da to možemo. Jedna igra je izazov. Iako nismo favoriti, svi ćemo reći da je 90-10 za Hajduk, međutim, želimo iskoristiti tih deset posto šanse”, rekao je Čanadi i nastavio:

“Pripremili smo se za Hajduk, fizički moramo biti na razini. Imamo još Kup, to je prilika da pokažemo da imamo vrijednost. Kad ispadneš u niži rang, onda je ovakva utakmica svima nama platforma za dokazivanje. U nogometu jedna situacija može preokrenuti sve. Imamo sastav, Perić se vraća, Iker Pozo također. Vjerujem da ćemo biti agresivni, moćni”, izrazio je svoje želje uoči finala trener Šibenika.