Bez rizika, brate: Spursi i Milan nisu uputili udarac unutar okvira gola u prvom poluvremenu

Tottenham danas lovi nadoknadu zaostatka iz prve utakmice osmine finala Lige prvaka protiv Milana; Spursi su izgubili 1-0 na San Siru i nadat će se preokretu kod kuće, s tim da prvo poluvrijeme nije ponudilo puno s obje strane.

Zapravo, nismo vidjeli gotovo ništa; svaka ekipa pukla je prema golu dva puta, a nismo svjedočili niti jednom udarcu unutar okvira vrata. Tottenham je svoja dva šuta uputio preko Emerson Royala u 12. i Moje ime je Sona u 23. minuti, a Milan je dvaput prijetio, oba puta zaslugom Juniora Messiasa. Njegov pokušaj iz 18. minute s desne strane vjerojatno je bio i najopasniji u prvom poluvremenu.

Očekivani gol (xG) obje momčadi je 0.19 pa se ne može zaključiti da smo u Londonu gledali dinamičnih i zabavnih 45 minuta.

Mike Maignan imao je jednu intervenciju u 35. minuti, ali se radilo o odbijenoj lopti koja bi se računala kao autogol.