Sosa je s dvije asistencije zavio Hamburg u crno, Stuttgart blizu ostanka u Bundesligi

Zadnja izmjena: 1. lipnja 2023. Imago Sports / Guliver Image

Stuttgartovi nogometaši su napravili veliki korak ka ostanku u Bundesligi. U prvoj utakmici igranja na svom terenu svladali su se Hamburger SV s 3-0, hrvatski reprezentativac Borna Sosa bio je prvi dvostruki asistent.

Prvu asistenciju Sosa je upisao već nakon 44 sekunde igre kada je ubačajem iz kornera pogodio glavu Konstantinosa Mavropanosa koji je neometan pogodio mrežu zbunjenih gostiju.

Na 2-0 povisio je Joša Vagnoman u 51. nakon lijepe akcije, da bi četiri minute potom Sosa još jednom izravno iz kornera naciljao glavu svog suigrača, ovoga puta Serhoua Guirassyja koji je u 55. minuti postavio konačan rezultat.

Mogao je Stuttgart i uvjerljivije slaviti, ali Guirassy u 26. minuti nije iskoristio kazneni udarac, dok u završnici nije iskoristio niti igrača više jer je u 69. minuti isključen Anssi Suhonen. Sosa je odigrao čitavu utakmicu za Stuttgart koji će braniti ova tri gola prednosti u ponedjeljak kada je na programu uzvratio u Hamburgu.