Dinamo je dominaciju protiv Rijeke u prvom poluvremenu okrunio akcijom Petkovića i Bulata

Nakon prvog poluvremena derbija 6. kola prvenstva Hrvatske, aktualni prvak je u potpunoj kontroli.

Derbi između Dinama i Rijeke obećavao je ne samo sraz dva rivala, već i prvu utakmicu Sergeja Jakirovića sa svojim sadašnjim protiv bivšeg kluba. Kao što je i rekao prije utakmice, Rijeka ga nije imala s čim iznenaditi. Nakon prvih 45 minuta, Modri vode s 1-0, a mogli su i s više.

Jedini gol zabio je Marko Bulat, i inače raspoložen u sredini terena, nakon sjajne asistencije Brune Petkovića. Bio je to potez baš u Petkovom stilu; povukao se duboko i iz prve zavrnuo loptu iza riječke obrane. Bulat je sjajno utrčao iz sredine i zabio za 1-0.

Dinamo je dominirao od prve do posljednje minute prvog poluvremena i prije toga prijetio preko Martina Baturine i Stefana Ristovskog, čiji je gol nakon prekida poništen zbog prekršaja Josipa Mišića. Rijeka je u prvih 45 minuta uputila jedan jedini udarac unutar okvira gola Ivana Nevistića. U nastavku očekujemo više od momčadi Željka Sopića.