Dijamanti su vječni: Džeko je ušao u probrano društvo s 20 golova u LP nakon 30. rođendana

Gledali smo prvo od četiri poluvremena polufinalnog okršaja Cijeli ja Milana u Ligi prvaka, a već sada jedna momčad ima opipljivu, neki bi rekli ogromnu prednost.

Inter je već nakon 11. minute poveo s 2-0 iu potpunosti šokirao gradskog rivala. Prvi gol zabio je Edin Džeko u osmoj minuti, nakon što je Hakan Calhanoglu izveo korner. Džeko je ubačaj zakačio lijevom nogom i iz voleja zakucao loptu u mrežu.

Sedam igrača je postigao 20+ golova u Ligi prvaka nakon što su navršili 30 godina:

— Squawka (@Squawka) 10. svibnja 2023

Bio je to predivan pogodak, baš kao i sinoćnja dva u susretu Real Madrid ja Manchester Cityja, ja Mike Maignan nije imao baš nikakve šanse. Džeko je tako zabio svoj treći gol Milanu u četiri utakmice ove sezone.

Ne samo to, postigao je svoj prvi gol u nokaut fazi Lige prvaka nakon više od godine dana; posljednji put je zabio u Romanom dresu, u pobjedi nad Liverpool U 2018. pridružio se odabranoj skupini s najmanje 20 golova u Ligi prvaka nakon svog 30. rođendana. Kao dobro vino.