Splitski topnik u Slovačkoj: Andrija Balić zabio je četiri gola u prva tri nastupa za novi klub

Andrija Balić zbog ozljede nije nastupao gotovo godinu dana, a onda ga je njegova Dunajska Streda poslala na posudbu u Dukla iz Banske Bystrice, ekipa koja se izborila za osvajanje mjesta u ligi za prvaka slovačkog prvenstva.

To je i uspjela učiniti, a Balić se sjajno uklopio u novu momčad. Nekadašnji Hajdukov talent jučer je nastupio u nevjerojatnom Duklinu porazu protiv Žilina; potonji su pobijedili rezultatom 6-4, a Balić je zabio dva pogotka, prvi u 73. minuti za 3-3, a drugi 10 minuta kasnije kada je smanjio zaostatak na 5-4.

Hrvatskom veznjaku to je bila treća uzastopna utakmica u kojoj je zabio gol; u prva tri nastupa za Duklu broj četiri postignuta pogotka, a ovakvim predstavama lako bi se mogao ponovno dokazati DAC-u u kojemu je bilježio dobre partije.

Balić je pod ugovorom s Dunajskom stredom od 2020. godine, au tom razdoblju upisao 63 nastupa uz 12 golova i osam asistencija. Ondje je pružao dobre partije, ali ozljeda ga je znatno usporila.

Pročitali ste sve besplatne članke ovaj mjesec.

Za neograničeno čitanje Telesporta i podršku za istraživačke serije odaberite jedan od paketa.

Ovaj je članak dostupan samo pretplatnicima.