Dani Olmo zabio je gol i upisao asistenciju za hat-trick. Sve u prvom poluvremenu

“Možeš učiniti bilo što”, krilatica je ispisana na dresu RB Leipzigaa Dani Olmo očito je to shvatio doslovno.

U umijeću španjolskog nogometaša mogli smo se uvjeriti nebrojeno puno puta još dok je loptao po HNL-u, a večeras je pružio savršenu partiju u prvih 45 minuta polufinalne utakmice DFB-Pokala protiv Freiburg. Leipzig je nadmoćno pobijedio 5-1 i tako izborio finale, a sav posao obavio je u prvom poluvremenu Olmovom zaslugom.

Naime, bivši Dinamov ofenzivac imao je prste u svim golovima Bikova; jednog je zabio i potom tri komada namjestio.

Olmova savršena večer započela je u 13. minuti kada je glavom pogodio domaću mrežu nakon ubačaja Marcela Halstenbergaa zatim je samo minutu kasnije asistirao Benjaminu Henrichsuuu za 2-0. Druga asistencija napisala mu se u 37. kada je fino odigrao dupli pas s Dominikom Szoboszlaijem, a Mađar je odveo Leipzig na tri razlike. I, u konačnici, Olmo je u sudskoj nadogradnji igrao Christopher Nkunkua koji je imao sav prostor svijeta u suparničkom šesnaestercu i zabio za 4-0.

Dani Olmo u 1. poluvremenu⃣:

1⃣Tor
3⃣ Asistira

Kompletan u plamenu 🔥#SCFRBL #DFBPokal pic.twitter.com/hHajXgt6xI

— RB Leipzig (@RBLeipzig) 2. svibnja 2023

Bilo je to nevjerojatno poluvrijeme za Olma koji, skupa s ovim golovima, broji pet golova i devet asistencija u svim natjecanjima ove sezone.

Joško Gvardiol pronašao se u početnoj postavi gostiju i pritom pocrvenio u 58. minuti kao posljednji čovjek obrane. Freiburg je s igračem više uspio doći do počasnog pogotka preko Michaela Gregoritscha u 75. minuti no Dominik Szoboszlai vratio je Bikove na četiri razlike golom s bijele točke u sedmoj minuti nadnade drugog dijela.

Leipzig ide u finale, a Olmo će ovu utakmicu dugo pamtiti…