Crveni bombarder: De Bruyne je postigao devet od svojih posljednjih LP golova u nokaut fazi

Real Madrid ja Manchester City odigrali su prvu utakmicu polufinala Lige prvaka na Santiago Bernabéuu. Svaka momčad pripala je jedno poluvrijeme, ali i jedna i druga zabijala je u trenucima suparničke dominacije.

Završilo je 1-1, nakon jednog gola u svakom poluvremenu. Madrid je poveo u 36. nakon sjajnog šuta Vinicije Junior iz daljine, a izjednačio je Kevin De Bruyne u 67. Bila je to također jedna bomba iz daljine. De Bruyne je opalio nakon što mu je Ilkay Gundogan proslijedio loptu okrenut leđima od gola, a Thibauta Courtoisa nije imao šanse kod udarca reprezentativnog suigrača.

— William Hill (@WilliamHill) 9. svibnja 2023

De Bruyneu je do 10. gola ove sezone u svim natjecanjima za Manchester City, drugi u Ligi prvaka. Zabio je još i RB Leipzigu u uzvratnoj utakmici osmine finala. Zanimljivo, belgijski reprezentativac specijalizirao se za najbitnije trenutke u Ligi prvaka u posljednje vrijeme.

Naime, devet posljednjih pogodaka u najjačoj europskoj klupskoj smotri zabio je u nokaut fazi. Zabijao je triput u polufinalu, triput u četvrtfinalu i triput u osmini finala.

Pročitali ste sve besplatne članke ovaj mjesec.

Za neograničeno čitanje Telesporta i podršku za istraživačke serije odaberite jedan od paketa.

Ovaj je članak dostupan samo pretplatnicima.