Veliki Jimmy Butler vodio je Miami Heat do njihove treće pobjede u gostima u prvoj seriji

Sinoć je počela finalna serija iu Istočnoj konferenciji, vrućina Miamija je gostovao kod Boston Celticsa. Već treći put u ovom doigravanju momčadi s Floride je bez prednosti domaćeg terena, ali u svakom je slavila od samog početka. Nakon otvaranja trijumfuje na Milwaukee Bucks the Novi York KnicksiHeat je sinoć svladao i Boston (123-116) te odmah stigao do velike prednosti.

Tako se Miami pridružio momčadima Houston Rocketsa iz 1981., Chicago Bullsa iz 1989., Knicks iz 1999. i Atlanta Hawksa od 2021., svi su zajedno ostvarili tri uzastopne pobjede u gostima i započeli seriju doigravanja. Naravno, Heat je ovoga puta do pobjede vodio Jimmy Butler koji je večer završio s 35 poena, sedam asistencija, pet skokova i šest ukradenih lopti.

— StatMuse (@statmuse) 18. svibnja 2023

Takve brojke su više od jedne, u tijek doigravanja, bilježili samo Michael Jordan, Allen Iverson the Russell Westbrook. Butler je i sinoć sjajno otvorio utakmicu, prvu četvrtinu završio je s 12 poena, što znači da je već po sedmi put u ovom playoffu već u tom dijelu utakmice ostvario dvostruki učinak.

Ključnom se pokazala treća dionica dvoboja, u kojoj je Miami slavio s čak 46-25 te preokrenuo rezultat u svoju korist. To je ujedno i najveći broj poena u trećoj četvrtini u čitavoj povijesti doigravanja ovog floridskog sastava, a uz već standardnog Butlera, tada se iskazao i Maks Štrus, s 13 poena. Uz njih, istaknuo se i Bam Adebayoskupivši ukupno 20 poena te osam skokova.

Za Celticse su još jednom skupili najviše poena Jaylen Smeđa (22) i Jayson Tatum (30), ali to nije bilo dovoljno za očuvanje prednosti domaćeg terena. Potonji je posebno razočarao, nakon briljantne igre u posljednjoj utakmici, kada je bio protiv Philadelphia 76ersa ubacio čak 51 poen, sada je u drugom dijelu utakmice posve zakazao. Naime, uputio je tek četiri šuta u drugom poluvremenu, sve još u trećoj četvrtini.

Imat će sada dva dana za rekuperaciju i popravak grešaka u igri, nešto se mora hitno mijenjati u njihovim redovima, inače će se Miami kući vratiti s ogromnom prednošću od 2-0 u seriji…